"Futbol bir savaştır, daha olağan şeyleri yapan kaybeder."
- Rinus Michels
"Yeni fikirlerle gelen bir adam başarana kadar deli olarak görülür"
- Marcelo Bielsa

.

.

3 Ocak 2010 Pazar

Hindistan: Biz Futbolu Yalın Ayak Oynarız

Dünya Kupası'ndan çeşitli sebeplerle çekilen veya ihraç edilen takımlar oldu elbette. Politik sebeplerle ev sahibi ülkeye gitmek istemeyen ve yahut maddi yetersizlikleri sebep gösteren takımlar oldu.

1950 Dünya Kupası'na gidemeyen iki takım vardı. Biri Türkiye'ydi. Maddi sorunlar yüzünden takım Dünya Kupası'na gönderilmemişti. Herkeste biz hüzün...

Diğer takım ise Hindistan'dı. Biz üzüle duralım, Hindistan'dan traji komik bir haber geliyordu. Hint milli takımı çıplak ayakla oynamak istiyordu. FIFA konuyu görüşüp bunun olamayacağını karara bağlamıştı bile. Hindistan'da 5-6 oyuncu ısrarını sürdürünce görüşmeler tıkanmış, FIFA Hindistan'ı ihraç etmişti! Dünya Kupası tarihinin en garip olaylarından birisidir bu işte. Elemeleri de çıplak ayakla mı oynamışlar merak ettim şimdi.

Bu arada Brezilya'da yapılan turnuvayı Uruguay kazanmıştı.

Kaan Kavuşan / Twitter
Gazeteci, futbol yazarı. Pek çok internet sitesinde ve sonrasında Akşam Hafta Sonu Ekleri'nde ve Fitbol dergisinde editörlük yaptı; 3 yıl boyunca futbol, sinema ve müzik üzerine yazılar yazdı. Bir Süper Lig kulübünde scoutluk yaptı. Bu dönemden başlayarak, FourFourTwo ve Hayatım Futbol gibi dergilere, çeşitli internet sitelerine katkıda bulunmaya devam etmekte. Yazılarına Fitbol'da devam etmekte.

1 yorum:

Uğur Bayraktar dedi ki...

Eleme oynamadan katilmaya hak kazanmışlar. Ancak tabi hindistanda ayakkabisiz futbol oynayan oyuncular varmış.