"Futbol bir savaştır, daha olağan şeyleri yapan kaybeder."
- Rinus Michels
"Yeni fikirlerle gelen bir adam başarana kadar deli olarak görülür"
- Marcelo Bielsa

.

.

8 Eylül 2010 Çarşamba

Brian Laudrup'a kanser teşhisi

Brian Laudrup'a kanser teşhisi koyuldu.
Dün, 1992 Avrupa Şampiyonası'nın tartışmasız yıldızı Brian Laudrup, hakkında kötü bir haber düştü ajanslara. Danimarkalı efsane yaptırmış olduğu kontroller sonucunda lenf kanseri olduğunu öğrenmiş.

"Şu an test sonuçları hakkında gerçekten şoktayım ama önümde sıkı bir mücadele olduğunun da farkındayım. Kazanacağım bir mücadele bu. Şanslıyım ve doktorlardan duyduklarım sayesinde çok umutluyum, çünkü kanser çok erken bir aşamadaymış" diyor Laudrup. Artık enerjisini, ailesi ve yakınlarıyla beraber bu şoku atlatmaya verecekmiş. Şu an 41 yaşında. Doktorları da kansere çok erken teşhis koyduklarını, tedaviden de umutlu olduklarını kendisine iletmişler. Bu arada Laudrup da Danimarka televizyonu TV3'teki yorumculuk görevine de devam edecek.

Brian Laudrup söylediğine göre, profesyonelliği bıraksa da futbol oynamaya devam ediyor, abisiyle hayır kuruluşlarının maçlarına çıkıyor ve düzenli olarak spor yapıyordu. Ne yaparsanız yapın, yapışabiliyor bu illet yakanıza. Bazı etkenler sadece ihtimalleri azaltıyor demek ki. Mücadelende başarılar Brian.

Kaan Kavuşan / Twitter
Gazeteci, futbol yazarı. Pek çok internet sitesinde ve sonrasında Akşam Hafta Sonu Ekleri'nde ve Fitbol dergisinde editörlük yaptı; 3 yıl boyunca futbol, sinema ve müzik üzerine yazılar yazdı. Bir Süper Lig kulübünde scoutluk yaptı. Bu dönemden başlayarak, FourFourTwo ve Hayatım Futbol gibi dergilere, çeşitli internet sitelerine katkıda bulunmaya devam etmekte. Yazılarına Fitbol'da devam etmekte.

0 yorum: