"Futbol bir savaştır, daha olağan şeyleri yapan kaybeder."
- Rinus Michels
"Yeni fikirlerle gelen bir adam başarana kadar deli olarak görülür"
- Marcelo Bielsa

.

.

6 Şubat 2012 Pazartesi

Ştefan Kovacs & Serpil Hamdi Tüzün...


Ştefan KovacsRinus Michels'in "Total Futbol" devrimi sonrası, devrimi İspanya'ya taşımak uğruna Barcelona'ya gitmesinin ardından Ajax'ın başına geçen ve iki sezon içinde 2 Şampiyon Kulüpler Kupası, 1 Kıtalararası Kupa, 1 Süper Kupa, 2 Hollanda şampiyonluğu ve 1 Hollanda Kupası kazanan büyük bir taktisyen, daha büyük bir insan ilişkileri uzmanı. Total Futbol'u zivreyi de aştıran adamın ta kendisi.

Serpil Hamdi hocayıysa, sağ olsun kendi programının adı da Total Futbol olan Ali Ece sayesinde daha iyi bir bilir olduk. Türkiye'yi 93'te ilk gençler şampiyonluğuna götüren, eleğinden 90'larda oynayan onlarca kaliteli oyuncuyu geçiren Serpil Hamdi Tüzün hocanın ne olacağını Kovacs bile görmüş, daha Antalyaspor'un antrenörüyken. (Aşağıdaki yazının son paragrafını okuyun.)
Kaan Kavuşan / Twitter
Gazeteci, futbol yazarı. Pek çok internet sitesinde ve sonrasında Akşam Hafta Sonu Ekleri'nde ve Fitbol dergisinde editörlük yaptı; 3 yıl boyunca futbol, sinema ve müzik üzerine yazılar yazdı. Bir Süper Lig kulübünde scoutluk yaptı. Bu dönemden başlayarak, FourFourTwo ve Hayatım Futbol gibi dergilere, çeşitli internet sitelerine katkıda bulunmaya devam etmekte. Yazılarına Fitbol'da devam etmekte.

0 yorum: